EV100 igas külas

Ühiskingitus “EV100 igas külas” - sünnipäevakingitus meile ja meie riigile

Eesti Vabariik saab 100. Seda riiki ei loodud ühe päevaga: selle sünd sai sisuliselt alguse 1917. aasta aprillikuises Peterburis eestlaste demonstratsioonidega, kulmineerus iseseisvuse väljakuulutamisega 24. veebruaril 1918 ning sai tegelikult toimima hakata alles peale Tartu rahulepingut veebruaris 1920.

Ka meie omariikluse 100. sünnipäeva tähistamine kestis 16. aprillist 2017 – 2. veebruarini 2020. Ja sama kaua kestis ühiskingitus “EV100 igas külas”, koondades enda alla EV100 tähistamiseks tehtavaid väärikaimaid kinke ja sündmusi nii külades kui linnades – kõikjal kus on ühtehoidvaid ja tegusaid kogukondi.

Sellise kingi tegijaid/sündmuse korraldajad kogukonnad liidabki ühte “EV100 igas külas”. Just sellistele kogukondadele kingibki riik tunnustusena “EV100 igas külas”tunnusplaadi: erilise hõbedase metalltahvli, millel on ühiskingiga liitunud küla/asumi/linna nimi ja sealse EV100 tähistava sündmuse kuupäev.

Ühiskingituse “EV100 igas külas” eestvedamise Eestimaa külades on enda kanda võtnud Külaliikumine Kodukant: meie võrgustiku abiga oleme leidnud igasse maakonda koordinaatori, kellelt kohalikud külakogukonnad ühiskingiga liitumiseks nõu ja tuge saavad.

EV100 tähistamine maakogukondades sai sümboolse avalöögi 2017. aasta Maapäeval Vana-Võidus. Sümboolselt tõmbame sellele joone alla 2019. aasta Maapäeval Räpinas.

Eestis on tuhandeid külasid, suuri ja väikeseid, pika ajalooga ja üsna uusigi. Iga küla on oluline, on väärtus, nii sealse kogukonna kui kogu Eesti jaoks. Iga küla on eriline – teist sellist paika, kogukonda ja lugu ei ole kusagil. Leidkem oma kogukonna väärtused ja lood enda ja teiste jaoks üles – just nüüd, kui meie riigi aega mõõdetakse väärika numbriga 100.

EV100 kingitused

Ühiselt avatud/esitletud oma kogukonna EV100 kingitused, mis said kogukonna nimelisel EV100 tunnusplaadil.

Koordinaatorid

EV100 kingituse/sündmuse lisamiseks ühiskingituse kaardile ja teistele küsimustele vastab sinu maakonna koordinaator.

Sümboolika

EV100 logo lihtne geomeetria kätkeb endas numbrimaagiat- riigi sünniaastat ja iseolemise sadat aastat.

Kogu Eesti peab elama!

Külaliikumine Kodukant

Scroll to Top