Video: president tänas vabatahtlikke ja kuulutas välja Riigikogu valimised

​Eesti president Kersti Kaljulaid tänas Kodukandi tunnustussündmusel “Märka vabatahtlikku!” aasta vabatahtlikke. “See tund siin saalis pakkus meile väikese läbilõike Eestist. Ilusast ja elusast Eestist. Teie kehastate oma tegevusega sellist Eestit ja näitate teed ka teistele,” sõnas president.

Ta rõhutas oma kõnes ka väärtuspõhise ühiskonna tähtsust. “Demokraatia põhiolemus ei ole kunagi tigedus, demokraatia ei tee kunagi haiget. Demokraatia ei ole kõvemate kisakõride võidukäik viisakalt vaikivate inimeste üle. Seda ei tohi me keset heitlevate ideede virr-varri kunagi ära unustada,” toonitas ta.

Esinemise lõpul kuulutas president välja 14. Riigikogu valimised. “Milliste väärtuste eest teie kandidaat seisab? Millele tuginedes ta otsuseid teeb? Kiigake oma otsust tehes lisaks valimisreklaamile ka inimeste sisse ja vaadake ka nende väärtuskompasse,” rõhutas ta.

Kandsime presidendi pöördumise üle ka Kodukandi kanalil Facebookis. Video on järelvaadatav siin.

Videomeenutust tänusündmusest saab vaadata siit.

Vaata ka ERR lugu

ning vabatahtlike lugusid Reporteris ja TV3 Seitsmestes! Pikemat intervjuud ühe aasta vabatahtliku, Washingtonis elava ja tegutseva Jane Friis-Raubi tegemistest saab vaadata Terevisioonist!

 

Aasta vabatahtlikud 2018 ja Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid. Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei