Tartumaa Kodukant tähistab kahekümnendat juubelit

Tartumaa Kodukandi esindus tänavusel Olustvere hoidistemessil

Ühendus Tartumaa Kodukant tähistab laupäeval, 27. oktoobril Rõngu rahvamajas (Valga mnt 12, Rõngu)  Kodukant Tartumaa 20. aastapäeva. Lisaks ülevaatele Tartumaa Kodukandi kahekümnest tegevusaastast tutvustatakse Tartumaa tänavusi Aasta küla kandidaate ning toimuvad ka mõttetalgud kogukondade tuleviku teemal.

Juubeliürituse kava on siin: http://www.kodukanttartumaa.ee/

“Tartumaal on külaliikumisega liitunud hulga uusi teotahtelisi inimesi, kes elu oma kodukohas paremaks soovivad muuta,” rääkis Kodukant Tartumaa juhatuse esimees Külli Pann. “Üks selline üllataja on näiteks Kriimani küla, kus tegusate eestvedajate toel palju ära tehakse.”  Naise sõnul sai Tartumaa ka haldusreformiga mitme tegusa küla võrra rikkamaks.

Ka pidupäeval toimuvatel mõttetalgutel tuleb haldusreformist juttu. “Vaatluse all on külade koostöö kohaliku omavalitsusega ja hea näitena tuleb Elva vald oma kogemusi jagama,” rääkis Külli Pann. Ka peokoht – Rõngu rahvamaja – on Panni sõnul suurepärane koht. “Väga kaunis ja hubane maja,” hindas ta. Tartumaa Kodukandi aastapäeval teeb uksed lahti ka Rõngu unikaalne pillimuuseum.