Seitse väljapaistvat ühendust saavad vabatahtliku sõbra märgi

16. oktoobril kl 11 annab Eesti Külaliikumine Kodukant koostöös siseministeeriumiga vabatahtliku tegevuse mõttekojas üle vabatahtliku sõbra märgid seitsmele ühendusele, kes on näidanud oma head taset ja professionaalsust vabatahtlike kaasajana. Kõik need ühendused on edukalt läbinud Kodukandi läbi viidud arendusprogrammi.  ​​Vabatahtliku sõbra märgis on kvaliteedimärk, millega tunnustatakse vabatahtlike kaasamise head taset ja professionaalsust organisatsioonides. Märgid annab üle siseminister Andres Anvelt. Vabatahtliku tegevuse mõttekoda toimub omavalitsusmajas (Sirge tn2, Tallinn). Esimesed vabatahtliku sõbra märgid jagati 2015. aastal, tänaseks on vabatahtliku sõbra märgi pälvinud 45 ühendust ja avaliku sektori asutust.

Päeva teises pooles arutlevad vabatahtliku tegevuse võrgustiku esindajad ning mitmed teised vabatahtlikke kaasavad ühendused, milline peaks olema vabatahtlikku tegevust toetav keskkond aastal 2030.   „Vabatahtlikel on kodanikuühiskonnas väga suur roll. Nii panustavad vabatahtliku sõbra märgi saajad kogu Eesti arengusse,“ ütles kodanikuühiskonna programmi 2021-2030 koostaja, siseministeeriumi nõunik Marten Lauri.

Vabatahtliku sõbra märk antakse üle järgnevatele ühendustele: SA Eesti Vabaõhumuuseum, Päästeameti Ida päästekeskus, MTÜ Terve Pere Selts ja SA Werrone, Vainupea küla selts MTÜ,  Varjupaikade MTÜ, MTÜ Arvamusfestival, Spordiklubi Pärnu Kahe Silla Klubi MTÜ​