Saaremaa ja Muhu kaunid aiad kutsuvad külla

Saaremaa Kodukant ootab kõiki üritusele “Saarte avatud aiad” saare hurmavat aiamaailma avastama:  pühapäeval, 8. juulil 2018 kl 10-18 avavad kuusteist Saaremaa ja Muhu aeda külalistele oma väravad.”Lisaks aiailule saab aga pop-up kohvikutes nautida päris oma saare maitseid, samuti kaeda kaunist käsitööd, köik ikka saarte nobedate noorikute ja mehiste meeste tehtud,” rääkis Eesti Külaliikumise Kodukant Saaremaa koordinaator Reet Viira. Üritus toimub tänavu kuuendat korda. “Varasematel aastatel on avatud aedade päev Saaremaal ja Muhumaal olnud väga menukas ja huvilisi käib tõesti palju,” sõnas Viira.

Viira sõnul on pärle, mida avatud aedade päeval väisata, üksjagu. “Näiteks avab oma uksed üleriigilise heakorrakonkursi «Eesti kaunis kodu 2018» nominent Jelene Sakeli ja Anti Ranna Fööniksi aed Ariste külas  Jaagu talus. Maitsvat toidupoolist pakub ka nende TaluKaffe,” tutvustas ta.

Veel ootavad 8. juulil külalisi Uue – Kopli talu Suure-Rootsi külas, Allikvee talu Sutu külas,  Tagapõllu talu puukool Orissaare alevikus, Mardi talu Karala külas (avatud ka talukohvik), Karala külamaja ja külaväljak (lastekohvik ja keraamika​)Pidumäe talu Pidula külas (avatud ka talukohvik), Jüri-Jaani talustuudio 7 tuule aed Lõetsa külas Muhumaal, Rannametsa talu dendroaed Vintri külas (avatud ka talukohvik). Ohessaare külas on avatud Ohessaare tuulik ja õuekohvik, Toomalõuka külas Sassi talu (ka talukohvik ja käsitöö). Lisaks ootavad külla Pärna hobitalu Undimäe külas ja Mätasselja külas Tohvri talu koos käsitöö ja talukohvikuga. Käesla külas on avatud Saadu talu aed, Pihtla külas külakohvik “Nöges” ning Vanamõisa külas Peedu talus avab uksed OmaKoda Suvekohvik.

Interaktiivset kaarti saab näha siit!