Pressiteade. Kogukondade EV100 taotlusvoor sai kuhjaga täis!

PRESSITEADE

14.03.2018

Kogukondade EV100 taotlusvoor sai kuhjaga täis

 

Küla- ja asumiseltsid esitasid esmaspäeval lõppenud kogukondade EV100  taotlusvooru kokku 481 toetustaotlust, kokku soovitakse  kogukonnaelu edendamiseks ligi 1,3 miljonit eurot.

„Peamiselt küsitakse  toetust elukeskkonna kujundamiseks – heakord, kiiged, laste mänguväljakud, aiad, pargid ning kooskäimise ruumide korrastamine. Lisaks on suur huvi rahvariiete valmistamise järele ning soovitakse korraldada piirkonna elu edendavaid sündmusi,“ loetles toetusvooru menetleja Inga Kalvist.

Maakondade seas olid aktiivseimad Harjumaa (81 taotlust), Saaremaa (50) ja Tartumaa (44). Kõige vähem aga laekus taotlusi Ida-Virumaalt( 10).

„Taotlusvoor tõi selgelt välja, mida kogukonnad vajavad. Kahju, et saame toetada vaid viiendikku taotlustest, sest meie eelarves on selleks 265 000 eurot,“ ütles Kodukandi juhatuse liige Krista Habakukk. Ta lisas, et siin on tõsine mõtlemiskoht riigile, kes taaskord on ümber kujundamas Kohaliku Omaalgatuse Programmi  rahastusmudelit. „Seda programmi on kogukondade arendamisel väga vaja. Kindlasti tuleb tulevikus suurendada programmi kogumahtu ning tõsta projektidele jagatavat piirsummat, mis on hetkel 2000 eurot projekti kohta,“ märkis Habakukk.

Kogukondade EV100 taotlusvoorust said mittetulundusühingud  taotleda kuni 5000 eurot, rahastusotsused tulevad 1. maiks ja projektide elluviimiseks on aega aasta lõpuni.

Lisainfo:

Krista Habakukk

Eesti Külaliikumine Kodukant juhatuse liige

Tel  555 33 990

krista@kodukant.ee