Külaliikumine ootab külade pajatusi romantikast õudusjuttudeni

Eesti Külaliikumine Kodukant kutsub maal elavaid inimesi saatma küladest lühikesi lugusid. “Igas külas on ju teadagi pajatada kõikvõimalikke lugusid – romantilisi ja südamlikke, ahhetamapanevaid, teinekord aga ka õudseid, lausa verdtarretamapanevaid, nii tõestisündinud kui lihtsalt muhedaid  rahvajutte,” rääkis Eesti Külaliikumise Kodukant juhatuse liige Krista Habakukk.

Idee sai alguse külaraamatute rohkusest, mille tõi kaasa EV100 juubeliaasta. “Külades anti välja nii palju vahvaid külaraamatuid, et meil tekkis mõte – miks mitte kutsuda inimesi üles noppima sealt välja kõige erilisemaid lugusid. Need võivad olla näiteks sündmused või isikud, kes midagi erakordset korda saatnud.  Või lihtsalt põneva saatusega külaelanikud, veidrad juhtumused külla sõitnutega või mõni muu jutustamist vääriv seik – hea võimalus näiteks koduloohuvilisel õpilasel oma kodukoha külaraamatuga tutvust teha ja see eriline lugu välja otsida,”  rääkis ta. “Mine tea, mida koduküla kohta teada saate – näiteks, et seal on elanud tõeline kangelane või hoopis palgamõrvar! Pole aga ka võimatu, et mõnest külapajatusest sünnib inspiratsioon sama legendaarsele loole kui Juhan Smuuli “Suvitajad”,” arvas Habakukk. “Võivad aga olla ka lood, mis tänapäevased ja pole raamatusse jõudnud.”

Kodukandi külapajatuste kogumine:

  • Lugusid ootame kuni 24. veebruarini 2019.
  • Võivad olla nii tekstifailid (kuni 10 000 tähemärki), fotodega täiendatud lood kui ka veebi üles laetud videod. Kui lugu pärineb külaraamatust, tuleb viidata ka teosele ja autorile.
  • Lood  avaldatakse ka Eesti Külaliikumise Kodukant kodulehel, sotsiaalmeediakanalites, meedias jm.​  Valik lugudest kantakse ette 2019. suvel toimuval Eesti Külade Maapäeval.
  • Kõigi lugude vahel lähevad loosi auhinnad!