Kogukondade EV100 taotlusvoor tõi merele turvalisemad jõulud

Eesti Külaliikumine Kodukant võimestab taotlusvooru kaudu maa- ja linnakogukondade algatusi, mis on väärilised kingitused Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Jõulud toovad häid uudiseid merepääste vallast: kaks merepäästeseltsi said projekti toel parandada oma päästevõimekust.

Kuusalu vallas asuva MTÜ Salmistu Paadimees vabatahtlikud merepäästjad hoidsid siiani päästevarustust oma kodudes, niiet õnnetusjuhtumi korral pidi mehed esmalt koju asjade järele tormama. Projekti abil soetas MTÜ varustuse hoidmiseks sadamasse suure merekonteineri,. „Kolga laht on põhjaranniku kõige saarerikkam laht, seetõttu on siin turismihooajal väga tihe veeliiklus,“ ütles projekti „Salmistu merepääste mobiilne varustuskonteiner“ eestvedaja Madis Praks. Lähiaastatel suureneb siinsete veeteede kasutus veelgi, sest EAS otsustas eraldada toetust korraliku paadisadama väljaehitamiseks.
Lääne-Virumaal asuv MTÜ Lahemaa Merepääste Selts taotles Kogukondade EV100 taotlusvoorust toetust veekindlate päästeülikondade ostmiseks – siiani kasutasid päästjad oma isiklikku ning ka teise ringi päästevarustust, mis tükkis mitmest kohast lekkima. Projekti juhi Arvi Annimäe sõnul läks neil koguni nii hästi, et esialgu kavandatud kolme komplekti asemel said nad tänu soodsama pakkuja leidmisele osta 4 päästeülikonda ning mitmeid lisavahendeid. Lisaks Kodukandi taotlusvoorule sai selts soetuse jaoks toetust Politsei- ja Piirivalveametist.
Mõlema merepäästeseltsi juhid ütlevad, et õnneks ei ole tulnud projekti tulemust veel proovile panna. Tõepoolest – päästjate töö puhul soovime kõik, et soetatud vahendeid võimalikult vähe tarvis läheks!