Kodukant: külakogukonna juhtimine võiks olla kellegi töökoht​

Homme, 26. jaanuaril kl 11 kogunevad külavanemad ja tipp-poliitikud Pärnusse Strand konverentsikeskusesse tasuta suurfoorumile ““Külavanem – maaelu kujundaja?”, et arutada​ maaelu sõlmküsimusi ja olulisi probleeme.​

Foorum korraldab Eesti Külaliikumine Kodukant. Ürituse kogu kavaga saab tutvuda siin.

Külaliikumise Kodukant juhatuse liikme Krista Habakuke sõnul tuleb kindlasti kõne alla külavanema roll ja võimalused tema tegevuse toetamiseks. “Külakogukondadel üle Eesti on olemas hulk ideid ja soov neid ellu viia, kui vaid omavalitsus ja riik neid toetavad,” nendib Habakukk.

“Vabatahtlikkuse alusel ja õhinapõhiselt tegutsedes saab aga jaks ühel päeval otsa. Tegelikult võiks külakogukonna juhtimine olla kellelegi täis- või osaajaga töökoht,” leiab Habakukk.

“Palju rohkem saaks kohaliku kogukonna jaoks ära teha siis, kui inimene ei peaks seda tegema pärast tegeliku tööpäeva lõppu ja pere arvelt. Kohaliku kogukonna juhtimine koos kaasneva vastutusega ei tohiks olla vaid vabatahtlik tegevus. Külaelu veavad missiooniga inimesed, kes mõtlevad külade peale pikemalt kui täna või homme, Nad mõtlevad, kuidas oma lastele seal paremat  tulevikku luua,” rääkis Habakukk.

“Lisaks saab nii leevendada maakohas tööpuudust, sest tõhus toimetamine tooks sinna ettevõtlust ja täiendavaid töökohti. Me eeldame ju, et tulevikus pakutakse maapiirkonnas rohkem teenuseid.”

Foorumi üheks osaks on maaeluteemaline valimiseelne debatt. Debatil osalevad majandus- ja taristuminister Kadri Simson (KE), Riigikogu liige ja endine maaeluminister Urmas Kruuse(REF), Vabaerakonna esimees Kaul Nurm (Vabaerakond), Elurikkuse Erakonna juhatuse liige Artur Talvik (ERE) , ajakirjanik ja endine Põlva maavanem Igor Taro (EESTI 200), EKRE maaelutoimkonna koordinaator Merry  Aart (EKRE), Saarde vallavolikogu esimees  Kadri-Aija Viik (SDE)​ ning Tori vallavanem Lauri Luur (Isamaa). Debatti juhib ajakirjanik Krister Paris.

Debatt algab külavanemate foorumil Pärnus Strand konverentsikeskuses  26. jaanuaril orienteeruvalt kl 15.30.​