Kodukandil valmis käsiraamat vabatahtliku seltsilisena tegutsemiseks

Liikumisel Kodukant valmis käsiraamat vabatahtliku seltsilisena tegutsemiseks!

Eesti Külaliikumisel Kodukant on valminud käsiraamat vabatahtlikele, kes soovivad pakkuda seltsi eakatele ning erivajadusega täisealistele. Raamat annab hea ülevaate seltsilise tegevusest ka vabatahtlike kaasajatele, sotsiaaltöötajatele ning hoolekandeasutustele.

Aastatel 2018-2020 töötas Eesti Külaliikumine Kodukant sotsiaalministeeriumi tellimusel ja Euroopa Sotsiaalfondi rahastusel välja ning pilootis vabatahtlike kaasamismudelit sotsiaalsüsteemis.

„Pilootisime vabatahtlike kaasamismudelit seitsmes maakonnas ja 21 omavalitsuses. Kahe aasta jooksul pakkus 273 vabatahtlikku tuge 678 inimesele. Tegevuste käigus saime kuhjaga kogemusi, kuidas luua toimivaid lahendusi, et vabatahtlik ja üksildane täiskasvanu omavahel turvaliselt koos tegutseda saaksid. Saadud kogemused koondasimegi vastvalminud käsiraamatusse,“ sõnab vabatahtliku tegevuse valdkonnajuht Eha Paas.

Käsiraamatus avatakse vabatahtliku seltsilise rolli ja tutvustatakse, mida võiks iga alustav vabatahtlik teada enne tööle asumist. Lisaks aluspõhimõtetele leiab käsiraamatust praktilisi näiteid ja mitmesuguseid mõtlemisharjutusi, mis aitavad vabatahtlikul edukalt seltsilisena tegutseda.

Käsiraamatu saate alla laadida  SIIN: Vabatahtliku-Seltsilise käsiraamat

Pilootprojekti tulemustega saab siin.

Käsiraamatu valmimisse panustas rahalisi vahendeid Liikumine Kodukant ja siseministeerium.