Fotod ja video: Sadala sai kõlakoja, lipuväljaku ja võidutule altari

Jõgevamaal Sadalas avati Eesti juubeliaastal kõlakoda koos lipuväljaku ja tulealtariga. Kõlakoja rajamisega soovis kogukond hoida vanemate sõjaeelset traditsiooni, mil ehitati Eestis kõlakodasid, et oleks laulmiseks, pillimänguks ja tantsimiseks oma koht. Mitmed suved on laulu- ja tantsupidude korraldamiseks sobitatud Sadala rahvamaja kõrvale plats ning vajaduse korral püstitatud laulmisvõimaluse tekitamiseks mõned astmed. Lipuväljakule on püstitatud viis lipumasti, kus hakkavad lehvima Eesti Vabariigi, Euroopa Liidu, Jõgeva maakonna, Jõgeva valla ja Sadala külade seltsi lipp.

Sadala kõlakoja ja lipuväljaku rajamiseks on saadud toetust mitmest projektist, projekti kogumaksumus oli veidi üle 58 400 euro. Jõgeva vald kattis kõlakoja projekti omaosaluse, MTÜ Eesti külaliikumine Kodukant ja EV100 toel saadi elekter. EV100 toetas teavitamisega. Kõlakoja ehitamiseks taotleti toetust Jõgevamaa koostöökojast ning rahastajaks oli Eesti-poolne Leader ja Euroopa Liit.

Vaata, mida rääkisid Kodukandi otseülekandes Sadala Külade Seltsi juht Pille Tutt ning projekti “EV100 igas külas” koordinaator Merle Jantson!

 

sadala