Aasta Küla 2017 valimine saab hoo sisse!

Aasta Küla 2017 valimine saab hoo sisse

Alates tänasest. 10. jaanuarist, on kõigil Eesti maakondadel taas suurepärane võimalus oma tublimast tublimaid külakogukondi tunnustada ja esile tõsta.

Tänavu 20 aastaseks saava Eesti Külaliikumise Kodukant eestvedamisel valitakse Eesti tublimat-ühtehoidvamat-tegusamat külagi juba enam kui kümme aastat. Konkurss leiab aset üle aasta – Maapäeva toimumisaastal ning Aasta küla tiitlit kannab tänaseks juba lausa 8 Eesti kaunist maakohta – nimelt on kahel korral auväärse tiitliga pärjatud lausa kaks küla korraga:

2005 Kamari ja Uljaste
2007 Kuhjavere
2009   Kiideva ja Viitina
2011    Prandi
2013    Lustivere külade piirkond
2015    Leedri

Tiitli väärilist maakogukonda valitakse maakondadest üles seatud kandidaatide – ühtehoidvate, arenevate, avatud ja ettevõtlike Eesti külade/külade piirkondade/alevike – hulgast hoolikalt – kõiki kandidaate külastab komisjon, vaagitakse nii külas juba seni tehtut kui ka tulevikuks plaanitut.
Oma panuse, koos paljude teiste toetajate-koostööpartneritega – annab Aasta küla valimisse rahvusringhääling ja Terevisioon, tutvustades kõiki kandidaate, kutsudes televaatajat hääletama ja tehes enim hääli saanud külas oma hooaja lõpusaate.

Tänavune aasta küla kroonitakse, Maapäeval Vana-Võidus 4. augustil 2017.

Uhke tiitli annab traditsiooniliselt üle konkursi patroon riigikogu esimees Eiki Nestor.

Aasta Küla Konkursi täpsem info on leitav meie kodulehel  rubriigis AASTA KÜLA 

Informatsioon
Krista Habakukk
Juhatuse liige
tel: 555 33 990
e- post: krista@kodukant.ee