Puka kogukonnaköök sai põneva põranda

Kodukant võttis osa Puka kogukonnaköögi avamisest –  Kodukandi kogukondade EV100 projekti toel valmis kogukonnaköögile kohalike hobikunstnike kujundatud, aleviku ajalugu tutvustav põrand. Raudteena kulgevale kaarele on maalitud Puka ajalugu alates Bokenhofi mõisa esmamainimisest kuni viimatise Puka valla vapi ja EV100 logoni. Tulevikusündmuste jaoks on varuks veel terve seina jagu pinda.

Köögi avapeoks oli pikalt valmistutud. Just nüüd leidis aset Puka tüdrukute suvise kokandusringi lõpueksam – paljude erinevate suupistetega kaetud pidulaud poolesajale külalistele. „Andes oma unistustele sama palju energiat kui oma hirmudele, jõuame kiiremini edasi,“ ütles avakõnes ettevõtmise hing, põline pukalane Anneli Uffert.

Muusikaelamusi pakkusid ansamblist Fix tuntud aakrelane Evald Raidma ning kohalik lõõtsaneiu Geiti Luht. Soolaleivapeole olid tulnud tegusad külavedurid Aakrest, Taageperast, Pühajärvelt ja mujalt.
Puka kogukonnaköök on hea näide erinevate rahastusvõimaluste kombineerimisest ja tegevuste planeerimisest. Seejuures on tähtsal kohal külaelanike vabatahtlik tegutsemine. Just Teeme Ära talgutel tuli rahvas kokku, et ligi 30 aastat kasutuseta seisnud ruum ära koristada ning edasisi plaane pidada. LEADER-programmi toel saadi köögitehnika ja kaasaegne elektrisüsteem, kohaliku omaalgatuse programm aitas osta projektori, ekraani, kõlarid ja kohvimasina, kogukondade EV100 projekti abiga sai köök vastupidava epopõranda, Otepää vald toetas kütte paigaldamise ja projektide kaasfinantseeringuga, seinad ja laed viimistles küla oma jõududega. Täpi pani i peale taaskord vallavalitsus, kes kinkis kogukonnaköögile kaks tulekustutit ning tulekustutusteki.
1982. aastal ehitatud sovhoosihoonest on kujunenud mitmekülgseid teenuseid pakkuv keskus. Hoone ühes tiivas paikneb COOPi kauplus, siin on ka kogukondliku taaskasutuskeskuse ruumid, Otepää valla tugikeskus, raamatukogu, iluteenuste ja massaaži võimalus.
Ka kogukonnaköögi tulevikule on juba mõeldud – koostöös Valgamaa kutseõppekeskusega algavad siin kohe-kohe abikoka kursused, ka lapsed kibelevad uusi teadmisi omandama. Inimesi ja ideid on aidanud koondada täiskasvanud õppija nädala raames toimunud seminarid ja koolitused. Igatahes on MTÜ Puka Kogukond vahepeal katkenud Puka kodumajandushariduse loos alustanud uut peatükki.