Maal Elamise päeva korraldamise infoseminar kohalikele omavalitsustele

Maal Elamise päeva korraldamise infoseminar kohalikele omavalitsustele

Sündmuse aeg27 märts, 2020 10:00:00
Sündmuse asukoht Jäneda, Lääne-Viru maakond, Eesti - Vaata kaardilt
Sündmuse korraldajaKodukant
Sündmuse kirjeldus

Maal Elamise päeva korraldamise infoseminar kohalikele omavalitsustele

Toimumisaeg: 27.03.2020
Toimumiskoht: Põllumajandusuuringute Keskuse sinine auditoorium, Jäneda, Lääne-Virumaa Infoseminarile registreerimine käesoleva veebilehe https://www.maainfo.ee/index.php?id=7106&page=3394& kaudu hiljemalt 25. märtsil 2020

 

   
  1. septembril 2020 toimub teine üle-eestiline külastussündmus “Maal elamise päev”. Päeva idee on tutvustada maakogukondade ja omavalitsuste elukeskkonda sellisena nagu ta päriselt kogu oma mitmekesisuses on – avaliku sektori teenused, külakogukonnad ja kolmanda sektori tegevused, ettevõtluse/kaugtöö võimalused ning kohapeal tegutsevad ettevõtted, potentsiaalsed töökohtade loojad.

    Külastussündmuse raames saavad maal elavad inimesed omavahel kokku ning neil on võimalus tutvustada ka kõikidele huvilistele, et maal elamine ja töötamine on küll linnaelust erinev, kuid paljudele rahuldust pakkuv elustiil. 

  2. aasta maal elamise päeva raames loodud külastuspäeva kodulehel maalelamisepäev.eesaab tutvuda eelmisel aastal toimunuga.

Infoseminaril antakse kohalikele omavalitsustele maal elamise päeva korralduslikke soovitusi ning juhiseid külastuspäeva programmi koostamiseks ja kodulehele sisestamiseks.

Jätkuseminarid osalevatele valdadele  toimuvad veel:

  • mais
  • augustis

PÄEVAKAVA:

9.45 – 10. 00Kogunemine ja tervituskohv
10.00 – 13.30
  • Maal elamise päeva korraldus ja programmide koostamine valdades – Krista Habakukk, Eesti Külaliikumine Kodukant
  • Andmete sisestamine kodulehel maalelamisepäev.ee – Asko Berens, Navicup OÜ
  • Turundus, s.h ühise viidamajanduse loomine, üle-eestiline kommunikatsiooni plaan – Krista Habakukk, Eesti Külaliikumine Kodukant 
13.30Edasiste tegevuste kokkulepped
14.00Orienteeruv infoseminari lõpp

LISAINFO: 

Maal elamise päeva korraldamiseks on moodustunud korraldusrühm, mida koordineerib Eesti Külaliikumine Kodukant. Korraldusrühma kuuluvad maaelu edendavad organisatsioonid: Maaelu Edendamise Sihtasutus, Eesti Leader Liit, Põllumajandusuuringute Keskus (Eesti maaeluvõrgustik), Eesti Talupidajate Keskliit, Navicup OÜ, Rakvere Vallavalitsus.

Infoseminari kohta info Ester Valdvee, e-post ester.valdvee@pmk.agri.ee, tel 513 9984 või Krista Habakukk, e-post krista@kodukant.ee, tel 5553 3990.