Hiiumaa külade päev

Hiiumaa külade päev

Sündmuse aeg16 juuni, 2018 00:00:00
Sündmuse asukoht Unnamed Road, 92311 Hiiu maakond, Eesti - Vaata kaardilt
Sündmuse korraldajaKodukant Hiiumaa
Sündmuse kirjeldus

Hiiumaal Kõrgessaare mõisapargis toimub laupäeval, 16. juunil kl 12 Hiiumaa külade päev. Ühenduse Kodukant Hiiumaa eestvedamisel peetakse külade päeva juba viieteistkümnendat korda. Päevakava siin: https://www.facebook.com/events/445364879237197/

Tänavune Hiiumaa külade päev keskendub kogukonnaelu korraldamisele. “Kõneleme sellest, kuidas külades elu korraldada ja missugune peaks selles olema külavanema roll,” rääkis ühenduse Kodukant Hiiumaa juhatuse esimees Ester Tammis. Tema hinnangul võiks külavanem olla tõeline kohaliku elu ja inimeste tundja ja külaelu vedaja, kes piirdubki oma tegevustes üsna väikese territooriumiga, et jõuda tõepoolest iga külaelanikuni. “Hiiumaal võiks teoks saada ka külavanemate ümarlaud, kus üksteisega kogemusi vahetada.”

Külade päeval võetakse kõneks ka maainimeste tööhõive küsimused. Sellest, kuidas iseendale tööandjaks olla, räägib Saaremaale elama asunud Leisi Lapikoja perenaine Maire Forsel. “Väikeses kogukonnas ei jää muud üle kui endale ise tööandjaks hakata. Häda teeb leidlikuks,” nendib Tammis.

Päeva jooksul tehakse aga ka ülevaade Eesti juubeliaastast, meisterdamise õpitoas saavad kõik soovijad teha käsitööd “vanast uueks”, lastele pakub lusti Kärdla nukuteater, esinevad rahvatantsijad ja oodata on üllatusesinejat. Külade päevalt ei puudu ka laat, mekkida saab rammusat külasuppi ning aiahuvilisi rõõmustab rohevahetus.

“Parim on aga see, et kord aastas saavad Kodukandi eestvedamisel kokku saare erinevate piirkondade külainimesed. Ehk pätakamees saab odratolgusega patsi lüüa!” kutsub Tammis nii põlis- kui suvehiidlasi külade päeva nautima.