Aasta küla 2019 konkurss

Külaliikumise Kodukant algatatud aasta küla valimine on täies hoos!  Kodukandi juhatuse liikme Krista Habakuke sõnul kandideerivad tiitlile möödunud aasta lõpul valitud ja selle aasta alguses valitavad aasta külad kõigist Eesti maakondadest. “Kõik kandidaadid on selgunud ja mais alustab aasta küla hindamiskomisjon oma ringsõitu,” selgitas ta.

Kõigi Eestimaa aasta küla 2019 kandidaatide tutvustused leiab siit.

Aasta küla konkursi juhendi leiate siit

Aasta küla konkursi ankeet on siin

Traditsiooniliselt on hindamiskomisjoni tööd juhtinud Riigikogu spiiker.  Kõigi kandidaatide  seast kuulutatakse 2019. juuli lõpus toimuval Eesti Külade Maapäeval välja Eestimaa aasta küla, aga juba varem, juunikuus, saab rahvas  oma lemmiku valida.

“Tänavuse aasta küla valimise üheks märksõnaks on kahtlemata elujõulisus. Me otsime külasid, kus juhtmõtteks on koostöö nii külasiseselt kui ka teiste küladega, on paika seatud eesmärgid ja ühised tegevused,” kõneles Habakukk.  Tema sõnul  on oluline just külade tegevus pärast haldusreformi, mis senise harjunud olemise pea peale pööras. “Külad, kus muutusi võimalustena nähakse, ei pea kartma hääbumist või ääremaastumist ning jätkavad ka reformijärgselt hoogsat tegutsemist,” usub Habakukk.

2019. aastal Eestimaa aasta küla väljakuulutamisega tipnev algatus saab teoks kaheksandat korda. Eestimaa aasta küla valimised toimuvad üle aasta ning iga maakond esitab tiitlile oma aasta küla. 2017. aastal pälvis Eestimaa aasta küla tiitli Läsna-Loobu küla Lääne-Virumaal, küla oli toona ka ERR vahendatud rahvahääletusel rahva lemmik.​